Základné požiadavky na kvalitný SEO obsah

Základné požiadavky na kvalitný SEO obsah

Prevádzkujete internetovú stránku a radi by ste zviditeľnili svoj web a biznis? Chcete získať čo najviac návštevníkov/čitateľov/zákazníkov? Vo svete online marketingu existuje hneď niekoľko spôsobov, ako dosiahnuť vyššiu pozíciu vo vyhľadávačoch, niektoré sú efektívne viac, iné menej. K tomuto slúži SEO (Search Engine Optimization), alebo optimalizácia pre vyhľadávače.

 

Vytvoriť pútavý text, ktorým sa odlíšite od konkurencie a zaujmete čo najviac ľudí je niekedy poriadna fuška. Prečítajte si niekoľko tipov, ktoré vám poodhalia v čom spočíva tajomstvo úspechu nejednej internetovej stránky, známych tiež ako SEO.

Predpoklady:

– dobré vyjadrovacie schopnosti- článok sa stane ľahko čitateľný a zaujímavý pre masy;

– strategické umiestnenie kľúčových fráz a kľúčových slov v texte;

– hypertextové odkazy- zvýšenie čitateľnosti vašej stránky.

 

Hlavne zaujať

Články by mali byť dobre a gramaticky správne napísané, informatívne, mali by ponúknuť nový pohľad na konkrétnu tému či vec. Dobrý “ťahák” hneď v úvode spolu s užitočnými informáciami zaručí, že ľudia budú chcieť pokračovať v čítaní. Text by mal byť užitočný, zábavný, s kvalitným obsahom, aby pritiahol čo najviac návštevníkov a zvýšil tak návštevnosť vášho webu. Takto sa článok stáva automaticky atraktívnejším pre potenciálnych obchodníkov (ľudí, ktorí spájajú svoje stránky s tou vašou) a zvyšuje sa pravdepodobnosť, že inzerenti budú chcieť používať vašu stránku pre svoje reklamy.

TIP: Vyhľadávač Google kladie veľký dôraz na názov článkov a blogov. Preto je veľmi dôležité, aby kľúčové slovo bolo prítomné aj v nadpise; je to dôležitá súčasť efektívneho SEO obsahu.

 

Kľúč k úspechu

Vytvorte si zoznam kľúčových fráz a kľúčových slov pre váš článok. Ako mimoriadne užitočné sa ukázalo rozdelenie textu na menšie odseky podtitulkami. Článok je tak prehľadný a návštevník zostane na webe o niečo dlhšie. Väčšina ľudí, ktorí si prehliadajú webové stránky, si totiž texty len “preletí” pohľadom a práve podtitulky by ich mohli “prinútiť” zostať na stránke o niečo dlhšie.

VEDELI STE? Odporúčaná hustota “keywords” v texte je 1-3%.

 

S mierou

Uistite sa, že je text je gramaticky správny, bez pravopisných chýb. Článku dajte príznačný titulok, rozdeľte ho do krátkych odsekov s podnadpismi. Kľúčové slová a kľúčové frázy, ktoré považujete za najmarkantnejšie, použite v článku čo najskôr, najlepšie hneď v prvej vete a v prvom odseku, ale tiež v jednotlivých názvoch a podtitulkoch.

POZOR! Vyhnite sa nadmernému používaniu kľúčových slov/fráz. Pre zachovanie prirodzeného dojmu a “feelingu” z článku ich používajte rozumne a s mierou; v prípade potreby ich pokojne zvýraznite iným typom písma (napr, tučné písmo alebo kurzíva).

Podobne ako na začiatku článku, kľúčové slová by mali byť uvedené aj v poslednej vete, aby sa ešte zdôraznil ich význam.

 

Nezabudnite na hypertextové odkazy

Ide o odkazy na inú webovú stránku, ktorá je relevantná pre váš web a témy v ňom spomenuté/súvisiace. Môžete zvýrazniť slovo alebo frázu a pridať webovú adresu, na ktorú chcete odkazovať a upriamiť pozornosť. Uistite sa, že každý odkaz je funkčný, overený, kvalitný web, ktorý ponúka kvalitné informácie a jednoduchú navigáciu.

 

Vytvorte odkazy na váš článok

Keď ste napísali skvelý článok, musíte o tom dať vedieť svetu. Sociálne siete sú na tento účel ako stvorené, jednoducho zdieľajte odkaz na nový článok na Facebooku, Instagrame, Twitteri a požiadajte tiež svojich priateľov a známych, aby ich znova zdieľali.

TIP: Zahrnutie kľúčových slov do aktívneho linku umožňuje vyhľadávaniu Google viac zdôrazňovať kľúčové slová.

 

TIP NA ZÁVER:

Váš web bude lepšie zaradený, ak spoločnosť Google uvidí, že obsah stránky sa zdieľa aj na iných internetových stránkach. Doprajte mu viac publicity a uľahčite ostatným možnosť zdieľať váš web ďalej vytvorením kolonky “zdieľať”