Ponúkame Vám SEO optimalizáciu Vašich stránok. Ak máte záujem, aby sa Vaše stránky umiestňovali na najvyšších miestach, neváhajte a kontaktujte nás a náš SEO konzultant Vám vypracuje cenovú ponuku.

Google Pagerank info - ikona na web

Zadajte adresu webovej stránky, ktorú chcete skontrolovať. (Napr. www.optimalizacia.eu)
Pagerank je hodnotenie web stránok zavedené spoločnosťou Google. Pagerank závisí na počte a kvalite spätných odkazov smerujúcich na cieľovú web stránku. Pagerank je číslo medzi 0 a 1. Oveľa častejšie sa ale používa tzv. google toolbar pagerank alebo skrátene GTPR. V tomto prípade dosahuje hodnota pageranku čísliel 0 až 10. Pagerank 0 majú najslabšie stránky poprípade tie ktoré ešte neboli prvý krát hodnotené. Naopak najvyššiu hodnotu paegrank 10 dosahuje iba niekoľko desiatok stránok na celom svete. Napríklad google.com má samozrejme najvyššie hodnotenie. Na našej stránke ponúkame kontrolu a rovnako funkciu pagerank ikonka. Stačí ak vyplníte adresu Vašej www stránky a následne vložíte vygenerovaný html kód na Vašu web stránku.
 

Aký je význam pageranku?

 

Pagerank je jedným z faktorov ktoré vplývajú na umiestnenie danej stránky vo výsledkoch hľadania. Platí zásada čím vyšší pagerank stránka má tým lepšie sa umiestňuje. (pozn. netreba zabúdať na to, že je to naozaj iba jeden z mnohých faktorov ktoré rozhodujú o poradí, a preto sa bežne stáva, že stránka z nižším pagerankom je na lepšej pozícii ako tá s vyšším).

 

Vznik a popis pageranku

 

O vznik Pageranku sa postarali zakladateliaspoločnosti google, keď ešte ako študenti na univerzite použili toto kritérium ako základ pre vyhľadávanie svojeho nového vyhľadávača. Prvotná filozofia bola tá, že ak na web stránku odkazujú iné stránky, tak je dôležitejšia ako iná stránka na ktorú externé odkazy nevedú alebo na ňu vedie menší počet takýchto linkov.

 

Algoritmus výpočtu pageranku nie je presne známy ale existuje pôvodná verzia. Predpokladá sa že v súčasnosti bude iba v miernemodifikovanom tvare.

 

Alternatíva Pageranku - mozRank

Menej známou alternatívou k pageranku je mozRank. Jedná sa o podobný rank, ale na výpočet sa používajú dáta ktoré sa nachádzajú v archíve Lindscape. Podľa vlastných slov databáza zahŕňa viac ako 240 miliónov domén. To je síce menej ako má k dispozícii vo svojich databázach google, ale je to už relevantné číslo.

Podobne ako GTPR aj mozrank nadobúda hodnotu od 0 do 10. Rozdiel je v tom, že samotné číslo sa udáva na dve desatinné čísla, čo má výhodu oproti pagerank-u vo väčšej presnosti. Pri GTPR 4 neviete či máte 3,51 alebo 4,49.

Ďalší dosť podstatný rozdiel je v tom, že pri google môže mať stránka alebo web penalizáciu. Jedná sa iba o zníženie toolbar pageranku. Samotný pagerank ostáva rovnaký (ale táto hodnota je pre užívateľov nezistiteľná) iba sa zmení číslo. Dôvod prečo google pristúpil k penalizácii niektorých stránok bolo predávanie odkazov. Toto sa pri mozRanku zatiaľ nedeje, a preto niekedy poskytuje lepšiu vypovedaciu hodnotu.

 SEO články

On-page nastavenie

On-page nastavenie webu bol začiatok od ktorého bolo potrebné naštartovať zlepšenie webu spoločnosti Rodys zaoberajúcou sa energetickými riešeniami ako folovoltaikou a solárnym ohrevom.

Pridané: 15.02.2016
 

Dlhodobá optimalizácia

Pre audítorskú a účtovnú firmu Solidita sme začali robiť dlhodobú optimalizáciu ich firemného webu. Jedná sa o komplet služby od návrhu kľúčových slov cez nastavenie on-page faktorov až po dlhodobý linkbuilding.

Pridané: 21.09.2015
 

Portál o varení

Začali sme dlhodobú prácu na projekte maxirecepty.sk Jedná sa o vysoko konkurenčné prostredie receptov a varenia. Cieľom je cieliť hlavné výrazy recepty a varenie ale hlavne longtail výrazy s jednotlivými typmi receptov. SEO zahŕňa štandardne pri dlhodobom projekte on-page a následne budovanie spätných odkazov.

Pridané: 31.12.2012
 

Kontakt

Stránku www.optimalizacia.eu prevádzkuje:

 

Webnet s.r.o.

Záhonok 488/1

960 01  Zvolen

 

tel: 0907 128 090

e-mail: info@optimalizacia.eu

 

 


© www.optimalizacia.eu | Mapa domény